HRPolska.pl rekomenduje nowatorskie rozwiązania w dziedzinie HR

BIZNES

­­

7 marca 2017 roku do rąk czytelników trafiła wyjątkowa pozycja: "HR Business Partner. Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji" pod red. Grzegorza Filipowicza. Na łamach książki praktycy z wieloletnim stażem zawodowym dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami w dziedzinie Human Resources, ze szczególnym uwzględnieniem roli HR Business Partnera.

Tematyka HR Business Partneringu na świecie i w Polsce rozwija się od ponad 20 lat. Wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat zostało już powiedziane i napisane. Wiele osób jednak nieustannie poszukuje rzetelnych danych i pomysłów „z pierwszej ręki”, które pozwalą na lepsze przygotowanie się do czekających ich wyzwań. Prezentacje ciekawych, a często kontrowersyjnych, pomysłów prowadzą do „intensywnych” dyskusji oraz wielu praktycznych działań.

Taka idea przyświecała również Grzegorzowi Filipowiczowi w przygotowaniu tej książki. Postanowił zebrać wiele różnych praktyk, przemyśleń, danych z badań w taki sposób, by zachęcić czytelników do aktywnej refleksji, zadawania pytań, a często także do odmiennego zdania. Wspólne opracowanie (w sumie 11 autorów) to nie podręcznik, a nawet nie przewodnik dla HR Business Partnerów. To raczej wynik własnych działań w tej sferze, prezentowany w taki sposób, by mogły być jak najbardziej użyteczne dla tych, którzy są gotowi do podejmowania nowych wyzwań.

Poszczególne rozdziały zostały przygotowane przez praktyków i ekspertów w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. Każde z opracowań można także z łatwością odnieść do wybranych elementów prezentowanego w pierwszym rozdziale modelu. Z pewnością zaciekawi ona szerokie grono menedżerów, specjalistów z dziedziny zarządzania ludźmi oraz osoby przygotowujące się do pełnienia funkcji HR Business Partnera.

Współautorzy: Adela Szemczak, Katarzyna Kulig-Moskwa, Robert Reinfuss, Magdalena Siwińska, Maria Magdalena Gulewicz, Joanna Wszeborowska, Daniel Lala, Paweł Kopijer, Agnieszka Bednarska, Jarosław Chybicki.

Redakcja: Ewa Walenda

Pozycja rekomendowana przez: Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner oraz Polish Society for Training & Development oraz portal HRPolska.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.