Drużyny firmowe biegiem pomogą! Zostań Mikołajem

BIZNES

Czas przedświąteczny to okres, w którym chętniej pomagamy. Mamy nie lada gratkę dla zapalonych biegaczy oraz drużyn firmowych. A może by tak zostać Świętym Mikołajem i wspomóc najmłodszych? Gorąco zachęcamy i polecamy.

6 grudnia 2015, jeden bieg, cztery miasta, wspólny cel – pomoc dzieciom. Już za kilka dni odbędzie się trzecia edycja Biegu Mikołajów.

Impreza odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom. Organizatorzy – Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić”, za każdy przebiegnięty kilometr zapłacą 1 zł. Warszawscy biegacze wesprą podopiecznych Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy – dzieci leczonych w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, we Wrocławiu biegać będą dla Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, w Poznaniu podczas zawodów będą pamiętać o Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar szpiku” oraz Drużynie Szpiku, zaś Zakopane wspomoże Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i młodych sportowców po poważnych kontuzjach.

Przewidywany dystans biegu to dziesięć kilometrów. Rywalizacja przebiegać będzie nie tylko w klasyfikacji indywidualnej, ale także drużynowej. Zgłaszać można drużyny firmowe. Zespół musi liczyć min. 2 osoby, przy czym nie ma górnej granicy ilości członków. Ostateczny wynik drużyny liczony jest liczbą przebiegniętych kilometrów przez wszystkich jej członków.

W ramach zawodów odbędzie się również Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, który odbędzie się w Warszawie oraz Zakopanem.

Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na stronie organizatora – www.biegmikolajow.org.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.