Damsko- męskie podejście do rekrutacji

BIZNES

Zdaniem 57% Polaków tworząc CV trzeba zadbać zarówno o treść, jak i formę dokumentu. Okazuje się, że częściej do równowagi formy i treści w CV dążą kobiety niż mężczyźni.

Zarówno posiadacze, jak i osoby nie posiadające aktualnego CV są zgodni, że treść i forma CV są równie ważne. Aplikacja idealna powinna być zatem dobrze napisana, zawierać najistotniejsze informacje, ale także być estetyczna i odpowiednio skonstruowana graficznie. Takiego zdania jest ponad połowa (57%) respondentów.

Badanie pokazało wyraźne różnice w podejściu kobiet i mężczyzn. Zdaniem większości Pań (63%), forma dokumentów aplikacyjnych jest równie ważna co jego zawartość. Podobnie uważa znacznie mniej, bo trochę ponad połowa Panów (51%). Mężczyźni z kolei częściej niż kobiety uważają, że to treść CV jest istotniejsza (39% w stosunku do 31%).

Najważniejsze, aby zawartość naszej aplikacji odpowiadała na potrzeby pracodawcy. Treść, którą zapełnimy strony życiorysu będzie zatem kluczowa. Nie należy jednak zapominać o formie dokumentu, dbając o jego estetykę i przejrzystość. Pomóżmy rekruterowi znaleźć nasze mocne strony i sprawmy, aby bez problemu dotarł do kluczowych informacji. Pamiętajmy, że nawet najlepsze doświadczenie zawodowe, źle przedstawione, może wpłynąć na odrzucenie naszej kandydatury. Jednak nawet najlepsza forma nie zastąpi odpowiedniej treści. Uniwersalne wskazówki, można znaleźć na cv.pracuj.pl, gdzie za pomocą Kreatora CV można bezpłatnie przygotować profesjonalne i przejrzyste CV .

O formę i treść przygotowywanych dokumentów aplikacyjnych dbają przede wszystkim pracujący studenci. Aż 71% z nich uważa, że oba obszary są bardzo istotne. Natomiast treść dokumentu częściej niż w innych grupach badanych była wskazywana jako najbardziej istotna przez osoby bezrobotne (44%).

Na podejście do równowagi formy i treści CV wpływa również wiek. Zawartość dokumentów aplikacyjnych była najbardziej istotna dla osób w przedziale wiekowym od 50-59 lat. Poza treścią na estetykę postawią osoby między 30-39 rokiem życia (65%).

Źródła: badanie TNS Polska na zlecenie Pracuj.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.