Kolejne organizacje obniżają swoje koszty komunikacji wewnętrznej dzięki bezpłatnej Platformie Multiportalowej web360

HR, Trendy

W obecnych czasach organizacje borykają się z rosnącymi kosztami. Chcąc pomóc im sprostać tym wyzwaniom, firma OPTeam udostępniła do bezpłatnej instalacji i użytkowania ulepszoną profesjonalną Platformę Multiportalową web360. Wdrożenie tego rozwiązania może okazać się efektywnym narzędziem do usprawnienia procesów.

Platforma Multiportalowa web360 to system CMS, z którego od ponad 10 lat korzystają wiodące firmy i instytucje w Polsce. Oprogramowanie umożliwia budowę i utrzymanie nawet do kilkuset portali internetowych i intranetowych w jednym wydajnym środowisku, bez konieczności inwestowania w wiele systemów zarządzania treścią. Platforma Multiportalowa web360 jest rozwijana zgodnie ze zmieniającymi się trendami technologicznymi i warunkami prawno-gospodarczymi. Zaspokaja niemal wszystkie potrzeby komunikacji − zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jej najnowszą wersję można określić jako przełomową.

Większe bezpieczeństwo, łatwiejsza obsługa

„Wszystkie modyfikacje wprowadziliśmy z myślą o użytkownikach systemu, którzy już docenili nową odsłonę Platformy Multiportalowej web360, teraz dostępnej w ramach bezpłatnej wersji licencji – wyjaśnia Maciej Stanisławczyk, Business Developement Manager w OPTeam S.A. – Szczególnie pozytywnie oceniana jest elastyczność tego rozwiązania, dająca szerokie możliwości w zakresie projektowania sposobu działania i wyglądu portali, przy stosunkowo prostej konfiguracji, możliwej do wykonania samodzielnie”.

Plug & Play, czyli skonfiguruj i korzystaj

Budowanie, jak i modyfikowanie struktury, w typowym portalu wymagało zaangażowania znacznych zasobów, w tym programistów, podczas gdy w Platformie Multiportalowej web360 odbywa się to w sposób intuicyjny, poprzez konfigurowanie gotowych modułów dostępnych w panelu administratora.

Ograniczenie konieczności kodowania sprawia, że organizacje unikają wysokich kosztów związanych z budową i utrzymaniem swoich portali internetowych i pracowniczych. Z kolei dzięki łatwej integracji z innymi systemami oraz prostej i czytelnej architekturze pracownicy nie muszą ręcznie przenosić danych i bieżąca obsługa nie jest tak czasochłonna, jak w przypadku tradycyjnych portali. Uwolniony czas pracowników można wykorzystać przy innych zadaniach, poprawiając efektywność działów marketingu i komunikacji wewnętrznej. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do podstawowej wersji oraz możliwości doboru gotowych funkcjonalności organizacje mogą osiągnąć wyraźne oszczędności.

Większa efektywność i oszczędności

W sytuacji, kiedy współczesny świat zmienia się bardzo dynamicznie, firmy i instytucje potrzebują narzędzia, które zapewni pracownikom stały i szybki dostęp do informacji, zwłaszcza wewnętrznych. Jednym z takich narzędzi może być Intranet. Serwisy intranetowe to rozbudowane portale obsługujące wielu użytkowników i pozwalające na zarządzanie dużą ilością treści. Dlatego muszą opierać się o skalowalny i wydajny system CMS wyposażony w dedykowane funkcjonalności umożliwiające sprawną realizację zadań związanych z komunikacją i współpracą wewnętrzną.

„Specjalnie zaprojektowane funkcjonalności Platformy Multiportalowej web360 umożliwiają tworzenie spersonalizowanych portali intranetowych, które w znaczący sposób wspierają prace działów HR – wyjaśnia Katarzyna Łukasik, Kierownik ds. personalnych w OPTeam. – Dzięki tej funkcjonalności pracownicy zyskują wgląd do aktualności z obszaru personalnego, dokumentów kadrowych i innych zasobów materiałowych publikowanych przez dział HR.”

Strefa intranetowa zbudowana w oparciu o web360 realnie usprawnia specjalistom HR realizację procesów, automatyzując zadania związane z wewnętrznym employer brandingiem, onboardingiem nowych pracowników i obsługą kadrową zatrudnionych osób. Z punktu widzenia działu HR, Intranet jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu zwiększa się wydajność działu, a także generowane są oszczędności w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

Gotowe moduły dla firm i instytucji

Oprócz standardowych funkcjonalności dostępnych bezpłatnie, organizacje mogą skorzystać z wielu zaawansowanych, pozwalających na tworzenie nie tylko portali głównych i jednostek podległych, ale też dedykowanych landing page’y, Portalu Konferencji i Wydarzeń, Systemu e-Komunikatów czy Intranetu i BOT-ów konwersacyjnych. Dotychczas Platforma Multiportalowa web360 została z sukcesem wdrożona przez OPTeam w wielu organizacjach, zarówno na potrzeby budowy portali informacyjnych i witryn korporacyjnych i instytucjonalnych, jak również serwisów dostępnych po zalogowaniu dla definiowanych grup użytkowników czy dedykowanych platform B2B oraz e-commerce. Korzystają z niej m.in.: Politechnika Lubelska, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Bielsko-Bielski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, Sieć Aptek ZIKO, PRA Group Polska, Melex Sp. z o.o. czy Pratt & Whitney, Siarkopol, Katrin TEAM.

Producent oprogramowania

OPTeam wspiera organizacje w skutecznej i szybkiej cyfrowej transformacji. Zapewnia profesjonalne usługi informatyczne potrzebne do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na dynamicznie zmieniającym się rynku. Pomaga w digitalizacji, wdrażając specjalistyczne oprogramowanie do obsługi procesów w niemal każdym obszarze prowadzonej działalności. Do zarządzania unikalnymi procesami OPTeam udostępnia technologię pozwalającą w krótkim czasie tworzyć i wdrażać aplikacje współpracujące z systemami ERP, systemami dziedzinowymi oraz innymi rozwiązaniami branżowymi, wykorzystywanymi do obsługi zadań administracyjnych i do realizacji podstawowej działalności biznesowej. Dzięki temu organizacja może szybko reagować na zmiany otoczenia, odpowiadać na potrzeby rynku, a także sprostać oczekiwaniom klientów.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.