Nadszedł czas niewidzialnej rewolucji- wyniki badania Talent Trends 2023.

Najgłębsza przemiana w kulturze zatrudnienia od początku istnienia internetu – tak można podsumować obecną sytuację na rynku pracy na podstawie wyników globalnego badania Talent Trends 2023, zrealizowanego na zlecenie PageGroup. Ankietę przeprowadzono na 37 rynkach, a rezultaty zostały opracowane na podstawie 69 532 odpowiedzi klientów
i kandydatów. Oto pięć najważniejszych wniosków dla poszukujących pracy i firm, które chcą przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty.

Czytaj więcej

Polacy niezadowoleni z pracy. Co zrobić żeby ją pokochali?

Pieniądze to nie wszystko! Zaawansowana analiza statystyczna ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród polskich pracowników biurowych potwierdza tę zakurzoną już nieco prawdę. To główny wniosek z raportu opracowanego przez Nuvalu Polska i agencję badawczą SW Research, którego celem jest m.in. wsparcie pracodawców w zwiększeniu atrakcyjności ich oferty na rynku pracy. A jest o co walczyć i nad czym pracować, ponieważ poziom zadowolenia pracowników w Polsce jest niepokojąco niski. 

Czytaj więcej

25 maja wystartowała kolejna edycja projektu Strong Women in IT

Według danych Eurostatu średnia unijna kobiet w branży technologicznej nie przekracza 20%. Szacuje się jednak, że za kilka lat kobiety będą stanowiły połowę zatrudnionych w branży. Już od pięciu lat inicjatywa STrong Woman in IT śledzi tę zmianę, która zachodzi z korzyścią dla kobiet, mężczyzn, ale też dla całego świata IT.

Czytaj więcej

Raport "Zaangażowanie pracowników w Polsce w 2022"

Według raportu opublikowanego przez firmę Enpulse dnia 10.03, który dotyczy poziomu zaangażowania pracowników w Polsce w 2022 roku, 1 na 3 ankietowanych deklaruje, że praca jest dla niego źródłem nadmiernego stresu. Z roku na rok ta liczba wzrasta.

Czytaj więcej

Dyskryminacja kobiet w pracy jest faktem

Prawie połowa kobiet (42,6%) przyznaje, że spotkała się z umniejszaniem kompetencji zawodowych w miejscu pracy ze względu na płeć. Niewiele mniej (37,6%) twierdzi, że miała do czynienia z deprecjonowaniem ich zasług. Blisko co trzecia ankietowana spotkała się w swoim miejscu pracy z wykluczeniem ze względu na płeć – wynika z raportu „Gender Gap po polsku 2020”, przygotowanego przez Stowarzyszenie Women in Technology Poland.

Czytaj więcej

Everything is moving, except for HR?

Every organization, company, your boss, colleagues and the media are talking about Artificial Intelligence or Big Data technologies and its potentials and risks. We all hear, read and think about how it changes the way we work, communicate, process information and share knowledge with others. It influences all aspects of our private and working lives – whether we want it or not. In this process, HR departments are not an exception, but a central part of the transformation.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.