Warsztat: Witamy na pokładzie, czyli onboarding w praktyce

HR BUSINESS PARTNER

11 CZERWCA 2019 roku w ramach Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner odbył się bezpłatny warsztat: WITAMY NA POKŁADZIE, czyli onboarding w praktyce. Wspólnie z naszymi Ekspertami: Agnieszką Wilczek - Roszak HR Manager Done! Deliveries oraz Agnieszką Bednarską Interim HR Manager Grupa HR Masters szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: "Jak powinien wyglądać skuteczny program adaptacji nowego pracownika".

                                                                                                                   

Proces adaptacji zwany onboardingiem ma na celu wprowadzenie pracowników do organizacji w taki sposób, by szybko osiągnęli wysoki poziom efektywności. Proces ten powinien dostarczyć potrzebnej wiedzy zarówno na poziomie strategicznym (misja i wizja, struktura organizacyjna, cele itp.), proceduralnym (zasady komunikacji, obieg dokumentów, itp.), a także osobistym (zakres obowiązków, możliwości rozwoju itp.). Dodatkowo powinien wpływać na satysfakcję z pracy, motywację, a także pomóc rozwijać umiejętności, jakie będą od pracowników wymagane w przyszłości. 
To teoria, rzeczywistość w Polsce wygląda jednak trochę inaczej. Onboarding jest jednym z bardziej zaniedbywanych procesów HR, dlatego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu uwzględniając trendy na rynku w tym zakresie. Warsztat odbył się w dwóch częściach: Business case bez ściemy, czyli program adaptacyjny Done! Deliveries oraz sesja DIY: Onboarding w praktyce- jak wdrożyć nowego pracownika szybko i skutecznie, bez wielkich budżetów. Program adaptacyjny szyty na miarę zaprezentowała Agnieszka Wilczek- Roszak. W dalszej części Agnieszka Bednarska, Interim HR Manager Grupa HR Masters poprowadziła sesję praktyczną, w której uczestnicy w grupach projektowali wspólnie- efektywny program adaptacyjny uwzględniając jego kluczowe elementy. Spotkanie okazało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, poszukiwania odpowiedzi i wskazówek do tworzenia unikalnych programów adaptacyjnych w firmach uczestników.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner- 30.09.2019

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.