Baza Firm Szkoleniowych HRPolska – wspieramy działy HR

Zarządzanie, Narzędzia

Sekret każdego silnego przedsiębiorstwa tkwi w ludziach, którzy je tworzą. To właśnie wykwalifikowane zespoły na czele z doświadczonymi menedżerami potrafią nie tylko realizować określone cele, ale również wyznaczać trendy na rynku i być o krok przed konkurencją. Jednak taka sytuacja to w większości jedynie odległe marzenie właścicieli firm oraz kadry zarządzającej. Co zrobić, aby to marzenie stało się rzeczywistością?


Inwestycja w pracowników to inwestycja w firmę

W idealnym świecie pracodawcy – osoby, które zatrudnia powinny mieć nie tylko bogate doświadczenie zawodowe, ale i wiedzę, która pozwoli im na efektywne wykonywanie pracy. Tak naprawdę, najlepiej byłoby, gdyby to pracownik wyszukiwał dla siebie odpowiednie szkolenia i podnosił swoje kwalifikacje na własną rękę. Jednak czy tylko pracownikowi powinno zależeć na poszerzaniu swojej wiedzy?
Dobry szef powinien być dobrym menedżerem, który rozumie potrzebę inwestowania we własnych pracowników, bo to właśnie od nich zależy przyszłość firmy. Z kolei pracownik, o którego rozwój się dba, powinien być bardziej zmotywowany do pracy, zaangażowany i efektywny. Właściwe zaplanowanie procesu szkoleniowego wydaje się zatem być tu pomocne z punktu widzenia pracodawcy i pracownika, bo wpływa na postawę i zachowanie zatrudnionych. A to bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.
Bez wątpienia przemyślane działania to domena silnych firm. Mając na uwadze, że efekty szkoleń pojawiają się dopiero po pewnym czasie, bo proces szkoleniowy powinien być cykliczny, należy precyzyjnie zaplanować ścieżkę rozwoju pracowników. Pomoże w tym dobry wybór firmy szkoleniowej, która zdiagnozuje luki kompetencyjne pracowników, pomoże zaplanować działania rozwojowe, ale też sprawdzi efekty szkoleniowe po dłuższym czasie, przeprowadzając ewaluację.

W jaki sposób wybrać ofertę szkoleniową?

Wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej okazuje się niezwykle istotny, ponieważ to głównie od trenerów zależy jakość procesu kształcenia pracowników. Jednak znalezienie firmy, która będzie spełniała wszystkie kryteria okazuje się sporym dylematem. Należy nie tylko wyszukać specjalistów w określonej dziedzinie, odnaleźć wiarygodne opinie na ich temat, ale również porównać oferty z ofertą konkurencji. Jest to zadanie niezwykle żmudne i czasochłonne, a co najgorsze – nie daje gwarancji, że wyszukane informacje są aktualne czy prawdziwe.  Wynika to przede wszystkim z chaosu, który panuje obecnie na rynku szkoleniowym, tym bardziej, że wiele firm nie ma jasno przedstawionej oferty czy informacji na temat prowadzących.

Czas uporządkować rynek szkoleniowy

By ułatwić wybór właściwej oferty szkoleniowej, stworzyliśmy Bazę Firm Szkoleniowych HR Polska. To nowe narzędzie, które pozwala w prosty i intuicyjny sposób wyszukać firmy według określonych parametrów oraz porównać je między sobą, na podstawie zweryfikowanych ocen i opinii wystawionych przez uczestników szkoleń.

Od teraz wszystkie najważniejsze informacje na temat firm szkoleniowych znajdują się w jednym miejscu, co pozwala skutecznie wyszukać firmę z konkretnej miejscowości, specjalizującą się w określonym rodzaju szkoleń. W efekcie otrzymane zestawienie pozwala szybko porównać dostępną na rynku ofertę szkoleniową oraz umożliwia nawiązanie kontaktu ze zleceniobiorcą.  Niewątpliwą zaletą jest też możliwość porówniania średniej uzyskanych ocen od klientów firm.

...

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za planowanie rozwoju pracowników - Baza Firm Szkoleniowych jest narzędziem dla Ciebie. Jednym kliknięciem otrzymasz wszystkie interesujące Cię informacje, by wybrać najlepszą ofertę szkoleniową dostępną na rynku.

Uwaga Firmy Szkoleniowe! – Was też tu nie może zabraknąć. Zapraszamy do rejestracji: http://firmyszkoleniowe.hrpolska.pl/

Drukuj artykuł
Anna Wojciechowska

MySkills.pl

Brand Manager.
Odpowiedzialna za budowanie marki MySkills. Absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Komunikacji Wizerunkowej Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.