Wysoka cena braku cyberbezpieczeństwa

Zarządzanie, Czytelnia

Liczba incydentów rośnie. Oto, dlaczego warto postawić na cyberbezpieczeństwo

 Tylko w 2021 roku zespół CERT Polska odnotował blisko 30 tysięcy unikalnych incydentów cyberbezpieczeństwa i obsłużył ich o 182 proc. więcej niż w roku 2020.

Najczęściej przeprowadzane były ataki phishingowe, które stanowiły blisko 77 proc. wszystkich obsłużonych, a ich liczba wzrosła o prawie 200 proc w stosunku do roku poprzedniego. Interesującą odnotowaną wartością był 13-procentowy wzrost liczby ataków ransomware. 

Nie dziwi zatem rezultat jednego z ostatnich badań. Firma Specops Software przeprowadziła analizę ogłoszeń z ofertami pracy zamieszczonych w popularnym serwisie Indeed, przynależącym do agencji rekrutacyjnej o tej samej nazwie. Wyniki były jednoznaczne i wskazywały na to, że duże firmy są w stanie i rzeczywiście chcą płacić duże kwoty za usługi świadczone przez specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. To samo dotyczy kadry zarządzającej, zajmujących się tą samą branżą. Mowa jest jednak o usługodawcach, którzy legitymują się określoną certyfikacją.

 

Cyberbezpieczeństwo musi kosztować

Doświadczeni threat hunterzy, którzy chcą swoją wiedzę przypieczętować formalnym poświadczeniem umiejętności, decydują się na określone ścieżki egzaminacyjne.

W przypadku wszystkich ścieżek certyfikaty obejmują różne stopnie zaawansowania. Popularne certyfikacje liczące się w branży to m.in. eCTHP – Certified Threat Hunting Professional, GCTI – GIAC Cyber Threat Intelligence czy też GCFA – GIAC Certified Forensic Analyst – i choć nie są to najdroższe opcje w cyberbezpieczeństwie, każdą z nich można liczyć w tysiącach złotych. A na jednej się nie kończy.

Inwestycja w dobrego specjalistę jest zatem również swoistym docenieniem za poświęcenie wielu lat na naukę, a także za zdobytą wiedzę, która umożliwi sprawną i prawidłowo przeprowadzoną mitygację incydentów bezpieczeństwa.

W związku z powyższym z pomocą przychodzą Cyber Pakiety Orange, w zakresie których znajduje się m.in. wsparcie doświadczonego specjalisty zajmującego się bezpieczeństwem sieci. Pomoc takiego eksperta to przede wszystkim usługa przeglądu bezpieczeństwa obsługiwanej firmy.

Dzięki cyklicznym przeglądom możliwa jest identyfikacja potencjalnych problemów, zarówno w procesach informatycznych, jak i biznesowych, które mogą zwiększyć podatność na incydenty. 

Orange Polska jako podmiot legitymujący się certyfikatem ISO 27001 gwarantuje pełne bezpieczeństwo powierzonych informacji. Zadbaj o własne już dziś z Cyber Pakietami Orange.

Dowiedz się więcej i odwiedź tę stronę: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cyberbezpieczenstwo/specjalista-ds-cyberbezpieczenstwa/.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.