Nowe biznesowe serce Warszawy – biura na warszawskiej Woli

Zarządzanie, Czytelnia

Artykuł sponsorowany

Powierzchnia biurowa na Woli dynamicznie rośnie

Jak wynika z danych firmy doradczej Newmark Polska, nowoczesna powierzchnia biurowa na Woli wynosi około 1 mln 114 tys. mkw., w tym prawie 505 tys. mkw. w okolicach Ronda Daszyńskiego. Co więcej, ponad 70 proc. nowych biur w Warszawie powstaje właśnie w strefie Zachodniego Centrum (obszar pomiędzy al. Jana Pawła II, al. Solidarności oraz ulicami Chałubińskiego, Koszykową i Karolkową). Łącznie w dzielnicy jest prawie 150 tys. mkw. trakcie realizacji, z czego większość zostanie oddana do użytku na koniec 2024 i 2025 roku.

Biuro na wynajem w Warszawie – dlaczego Wola jest tak atrakcyjną lokalizacją?

Rozwój rynku biurowego w Warszawie Woli przyśpieszył wraz z rozbudową II linii metra. Bardzo dobre skomunikowanie, które zapewniają przystanki metra oraz linie tramwajowe i autobusowe czy bliskość ścisłego centrum miasta to jednak tylko niektóre zalety tej dzielnicy dla biznesu.

Kluczowa jest również wielofunkcyjność budynków i świetny dostęp do usług. W przeciwieństwie do Służewca Wola rozwija się w sposób zrównoważony, bliski koncepcji 15-minutowego miasta. Równolegle z biurami na wynajem w tej części Warszawy powstają liczne miejsca związane z kulturą, edukacją i odpoczynkiem oraz handlem, czy przeznaczone na cele mieszkaniowe. Takie projekty jak Fabryka Norblina czy Browary Warszawskie to praktycznie niezależne miasteczka.

Plusem jest również duża liczba inwestycji, które spełniają wymogi ESG w porównaniu do innych biur w Warszawie. Certyfikaty ekologiczne BREEAM lub LEED ma ponad 85 proc. powierzchni biurowej na Woli – co łącznie daje prawie 1 mln mkw.

Ile kosztuje powierzchnia biurowa na Woli?

Wraz z rosnącym prestiżem Zachodniego Centrum jako dzielnicy biznesowej Warszawy obserwowana jest również presja na ceny wynajmu. Wola nie jest już więc tańszą alternatywą na stołecznym rynku biurowym jak jeszcze dekadę temu. W obiektach oferujących najnowsze rozwiązania technologiczne i najwyższą efektywność energetyczną stawki wywoławcze sięgają nawet 27 euro za mkw. miesięcznie.

Nie odstrasza to jednak nowych najemców. Ponad 60% powierzchni biurowej na Woli wynajętej w pierwszej połowie 2023 roku to relokacje do i wewnątrz dzielnicy. Niski jest też wskaźnik pustostanów, który wynosi 6,6 proc. w okolicach Ronda Daszyńskiego i 7,1 proc. na całej Woli, w porównaniu do średniej dla Warszawy na poziomie 10,4 proc.

Nowe biurowce w Warszawie – gdzie powstają najciekawsze inwestycje na Woli?

Wśród realizowanych obecnie biurowców na warszawskiej Woli warto wspomnieć choćby takie inwestycje jak: 

  • Studio A na Łuckiej 9 (obok Fabryki Norblina). Drugi etap kompleksu biurowego Studio, biurowiec o powierzchni 24 200 mkw. budowany przez Skanska.
  • The Bridge u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej (niedaleko Placu Europejskiego). 42-piętrowy biurowiec na 47 000 mkw. realizowany przez Ghelamco.
  • Towarowa 22 (kwartał pomiędzy Towarową, Pańską i Miedzianą). Kompleks biurowo-mieszkaniowo-usługowy tworzony przez AFI Europe i Echo Investment, m.in. z biurowcem Office House na 31 000 mkw.

 

Niedaleko strefy Zachodnie Centrum, w miejscu wyburzonego Atrium International powstaje też projekt Upper One realizowany przez STRABAG Real Estate. Przy al. Jana Pawła II 23 przybędzie łącznie 36 000 mkw. biur. W przyszłości nowe inwestycje będą powstawały m.in. w kierunku Ronda Zawiszy czy ulicy Kasprzaka.

Szukasz oferty odpowiedniej dla Twojego biznesu? Newmark Polska oferuje dostęp do szerokiej bazy biur do wynajęcia w Warszawie – Woli oraz kompleksowe i profesjonalne wsparcie najemców na każdym etapie procesu wynajmu. Dzięki wyszukiwarce stworzonej przez firmę możesz też znaleźć oferty na biura w Warszawie Śródmieściu czy na Mokotowie, Żoliborzu i w innych dzielnicach stolicy.

 

 

 

Drukuj artykuł
Artykuł przygotowany przez NEWMARK POLSKA SP. Z O.O.

Artykuł sponsorowany 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.