Nie tylko bony i paczki dla dzieci. Top 10 świąteczych pracoumilaczy

Zarządzanie, Czytelnia

Wprawdzie do Świąt zostały jeszcze dwa tygodnie, ale świąteczną atmosferę można już poczuć w wielu firmach. Część pracodawców w tym okresie stara się szczególnie zadbać o dobre samopoczucie pracowników. Oto Top 10 najciekawszych świątecznych pracoumilaczy według portalu well.hr.

 

  1. CHOINKI DLA PRACOWNIKÓW

Część pracodawców oferuje swoim pracownikom darmowe choinki lub zniżki na zakup świątecznego drzewka. Firmy, które nie mają wystarczającego budżetu, mogą zaprosić dostawcę choinek, by ustawił konkretnego dnia swoje stoisko pod ich siedzibą. W przedświątecznej bieganinie będzie to duże ułatwienie dla pracowników.

 

  1. STOISKO DO PAKOWANIA PREZENTÓW

Idealny pomysł dla tych, którzy nie lubią lub nie potrafią pakować prezentów. Proponujemy wygospodarować jedno biuro i zaprosić Panią lub Pana, którzy pięknie spakują prezenty kupione bliskim przez pracowników.

 

  1. ŚWIĄTECZNA FOTOBUDKA

Zespołowe zdjęcia ze świątecznymi gadżetami umilą pracownikom nie tylko oczekiwanie na Święta, ale także rozbawią po powrocie z przerwy świątecznej. Jedno zdjęcie pracownicy zabierają do domu, drugie powinno się znaleźć na przygotowanej w tym celu w biurze tablicy. Niewielki koszt, wiele przyjemności.

 

  1. ZDOBIENIE PIERNIKÓW  

Bez względu na wiek, w każdym z nas jest odrobina dziecka. A które dziecko nie lubi zdobić pierników przed Świętami?  Wystarczy zadbać o pierniki i ozdoby – reszta w rękach pracowników. Przygotowanymi wspólnie słodyczami można udekorować firmową choinkę, lub po prostu je zjeść . Smacznego!

 

  1. MANICURE W BIURZE

Każda kobieta po świątecznych porządkach musi przywrócić blask swoim dłoniom. Będzie zachwycona, mogąc to zrobić w biurze w godzinach pracy. Wystarczy zaprosić i opłacić profesjonalną manicurzystkę. Uwaga, z tego pracoumilacza chętnie skorzysta też wielu panów!

 

  1. WYJŚCIE NA ŁYŻWY

Wspólne wyjście na łyżwy? Dlaczego nie? Koszt niewielki, a zabawa przednia. Oczywiście obowiązkowo w godzinach pracy.

  1. ZIMOWE HERBATY

Można kupić gotowe herbaty albo – lepiej! – zaopatrzyć firmową kuchnię w: miód, cytryny, pomarańcze, goździki, cynamon i imbir. Będzie pysznie i bardzo świątecznie.

 

  1. ŚWIATECZNA KSIAŻKA KUCHARSKA

Nasze świąteczne stoły różnią się często podawanymi potrawami ze względu na region, z którego pochodzimy i rodzinne tradycje. Zebrane od pracowników i udostępnione całemu zespołowi przepisy mogą sprawić, że te Święta będą naprawdę wyjątkowe.

 

  1. POWRÓT DO DOMU

Powrót do domu na Święta bywa dla wielu pracowników prawdziwym wyzwaniem. Dobrym pomysłem jest zachęcenie pracowników by przesiedli się z samochodów do pociągów. Wystarczy chętnym osobom zwrócić pieniądze za bilet. Podróż pociągiem jest dużo bezpieczniejsza, zwłaszcza gdy wszyscy są w drodze. 

 

  1. SPRZĄTANIE

Jeśli czegoś w Świętach nie lubimy, to przedświątecznych porządków. Co powiecie na propozycję sfinansowania pracownikom  mycia okien lub samochodu przed Świętami? Dla nas to prawdziwy przedświąteczny hit wśród pracoumilaczy!

 

 

Drukuj artykuł
Artykuł został przygotowany przez Ekspertów well.hr

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.