Kredyt pozabankowy – co ukrywa się pod tym pojęciem?

Zarządzanie, Czytelnia

 

Jeśli zdarzyło Ci się skorzystać w przeszłości z błyskawicznego finansowania, oferowanego przez firmę pożyczkową, z pewnością natrafiłeś na marki oferujące kredyt pozabankowy. Czy produkt ten różni się względem standardowej pożyczki z instytucji finansowej? Jak należy rozpatrywać tę definicję? W poniższym artykule zdecydowaliśmy się omówić najważniejsze kwestie, związane z tym rodzajem finansowania.

Kredyt pozabankowy, czyli pożyczka przedsiębiorstwa finansowego

Już na samym wstępie należy podkreślić, że pojęcie „kredyt pozabankowy” należy rozpatrywać w kategoriach pewnego uproszczenia. Zgodnie z definicją, kredyt to forma pożyczania pieniędzy na ściśle określony czas, zazwyczaj wraz z ustalonymi odsetkami. Kredytu udzielają wyłącznie podmioty o statusie banku. Podstawą prawną do możliwości udzielania kredytu jest Prawo bankowe. Wśród rodzajów kredytów możemy wyróżnić m.in.:

  • kredyt konsumencki,
  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt inwestycyjny,
  • kredyt konsolidacyjny.

Jednym z wymogów w procesie udzielania kredytu jest ocena zdolności kredytowej wnioskodawcy. Banki są zobligowane do starannej weryfikacji sytuacji finansowej kredytobiorców, wymagają również zaświadczenia o zarobkach, wystawianego przez pracodawcę. W przeciwieństwie do kredytu bankowego, z oferty pozabankowej można skorzystać przez internet – umowa zostaje zawarta przez telefon lub z pomocą kuriera, który dostarczy wszystkie dokumenty pod wskazany adres. 

Jakie wymogi formalne posiada kredyt pozabankowy?

Z powyższych informacji wynika, że kredyt pozabankowy to inne określenie pożyczek przyznawanych przez przedsiębiorstwa finansowe, używane najczęściej w kontekście finansowania o długim okresie spłaty. Środki te można błyskawicznie przeznaczyć na niespodziewane wydatki, takie jak naprawa auta, kupno nowej lodówki czy szybki remont. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe cechują się krótkim procesem pożyczkowym, który ogranicza się do kilku fundamentalnych wymogów:

  • ważnego dowodu osobistego,
  • mają stałe źródło dochodu,
  • posiadania zdolności do czynności prawnych,
  • mieszkają na terenie Polski.

Już dziś wystąp o kredyt pozabankowy w TAKTO Finanse

Zależy Ci na jak najkrótszym czasie rozpatrywania wniosku pożyczkowego? Szukasz produktu finansowego o dużym limicie, który będziesz mógł swobodnie rozłożyć na pasujące Ci raty? Oferta od TAKTO Finanse jest przeznaczona dla Ciebie – opiewa ona na maksymalnie 10 000 złotych podzielonych na od 6 do 40 rat. Tak skonstruowana umowa da Ci pewność, że terminowa spłata zobowiązania nie nastręczy Ci żadnych trudności.

Rzetelne opłacanie wyznaczonych rat przyniesie Ci również inne korzyści – marka TAKTO uruchomiła kampanię „Doceniamy najlepszych”, skierowaną do osób o pozytywnej historii w biurach informacji kredytowych i gospodarczych. Wiarygodni pożyczkobiorcy zyskają m.in. niższe raty, uproszczone formalności, możliwość wnioskowania o wakacje kredytowe oraz preferencyjne stawki kolejnych pożyczek. Wystąp o pożyczkę w TAKTO Finanse i przekonaj się, że kredyt pozabankowy może być tani. 

Źródło: taktofinanse.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.