Jak wybrać fotel biurowy do firmy?

Zarządzanie, Czytelnia

Fotel jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia stanowiska pracy biurowej. Konkretny model zapewni optymalny komfort w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków w pozycji siedzącej. Na co zwracać uwagę przy zakupie ergonomicznego fotela do biurka? Dowiedz się więcej już teraz i zapewnij sobie oraz swoim pracownikom najlepsze warunki pracy.

Dlaczego dobór właściwego fotela jest tak ważny?

Fotel do pracy przy komputerze ma tak samo priorytetowe znaczenie, jak biurko czy sprzęt, na którym pracuje osoba zajmująca konkretne stanowisko. Właśnie od tego mebla zależy nie tylko komfort i wygoda w trakcie realizacji zawodowych zadań, ale niejednokrotnie również zdrowie zatrudnionego. Właściciel firmy powinien zapewnić fotel wygodny dla kręgosłupa, dzięki któremu minimalizuje się ryzyko występowania problemów z postawą, reumatyzmem czy zwyrodnieniami. Praca w pozycji siedzącej, chociaż nie jest męcząca pod względem aktywności fizycznej, to jednak niezwykle obciąża. Ból pleców i kręgosłupa, drętwienie kończyn, mrowienie czy ból głowy, to czynniki, które nie wpływają korzystnie na zadowolenie i zaangażowanie pracownika, a to przekłada się na mniejszą wydajność i efektywność w zakresie wykonywania służbowych obowiązków.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego?

Bazą stanowiska pracy siedzącej jest wygodny fotel biurowy. Jakie fotele do pracy spełniają wszystkie potrzeby pracownika? Kwestie te są indywidualne, dlatego najlepiej stawiać na ergonomiczne wyposażenie tego rodzaju. Najlepszym wyborem będzie fotel z regulowanym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami, dzięki czemu pracownik samodzielnie ustawi poziom czy kąt nachylenia poszczególnych elementów takiego mebla. Dodatkowym wyposażeniem fotela biurowego może być podnóżek oraz zagłówek.

Priorytetem powinna być również najlepsza jakość wykonania fotela do biurka. Uwagę warto zwracać na materiał siedziska i oparcia oraz całą konstrukcję mebla. Fotel ma być optymalnie stabilny, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Jeśli te warunki zostaną spełnione, uwagę można zwracać na estetykę i design fotela, aby mógł idealnie wpisywać się w aranżację biurowej przestrzeni, a nierzadko stanowić nawet jeden z głównych elementów dekoracyjny takiego wnętrza.

Typy foteli biurowych

Wyróżnić można dwa główne typy foteli do biura. Ogromną popularnością cieszą się fotele kubełkowe, które idealnie dopasowują się do kształtu ciała, przez co są niezwykle wygodne oraz fotele obrotowe. Występują one zazwyczaj w wersji mobilnej na kółkach, charakteryzują się klasyczną formą i możliwością regulowania poszczególnych komponentów.

Jeśli zastanawiasz się, jaki fotel do komputera będzie najlepszy, uwzględniając intensywność pracy siedzącej i czas spędzany przed monitorem, koniecznie bierz pod uwagę materiał wykonania fotela. Do wyboru są te ze skóry naturalnej bądź eko skóry, nowoczesne z siatki mesh czy tkaniny membranowej.

Fotele nie tylko przy biurku – fotele relaksacyjne

Wyposażenie firmy powinno zakładać nie tylko dobrą organizację stanowisk pracy biurowej, ale również stref odpoczynku dla pracowników. Krótkie odprężenie z kubkiem ulubionej kawy w dłoni w wygodnym fotelu czy komfortowy odpoczynek w strefie relaksu w nowoczesnym fotelu masującym? Wybór najlepszych mebli jest naprawdę spory i pewne jest, że taki fotel biurowy znajduje swoje zastosowanie w miejscu pracy i to nie tylko przy biurku.

Fotel to niejedyne rozwiązanie

Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa nie jest jedyną opcją, aby pracownik umysłowy mógł dbać o własne zdrowie w trakcie wykonywania służbowych zadań. Korzyści przynosi również praca w pozycji stojącej, która poprawi krążenie krwi, dotlenia organizm, odciąży część lędźwiową pleców i angażuje pracę mięśni. Warto pamiętać, aby zmieniać pozycje pracy przy biurku średnio raz na 25 minut.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.