Top Lista najlepszych książek dla menedżerów HR_cz.1

Zarządzanie, Czytelnia

50 menedżerów HR dużych korporacji oraz średnich firm wskazało 3 do 5 tytułów książek, które miały największy wpływ na ich rozwój zawodowy.
Lista zawiera ponad 50 propozycji. 13 z nich powtarzało się najczęściej i te właśnie umieściliśmy na szczycie naszej listy.
Zapraszamy do inspirującej lektury.


 

7 nawyków skutecznego działania
Autor: Stephen R. Covey
Wypracowanie siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi osobami, a także objęcia inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i managerskim. Książka o tym,  jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty swoich działań.

 

 Od dobrego do wielkiego
Autor: Jim Collins
Autor omawia 11 przypadków firm, które dokonały przeskoku organizacyjnego: pokonały rynkową grawitację i stały się potężne. Znajdziesz tu zaskakujące, lecz przejrzyste konkluzje, poparte badaniami empirycznymi.

 

 Po pierwsze: złam wszelkie zasady
Autor: Curt CoffmanMarcus Buckingham
Książka prezentuje wyniki zakrojonych na olbrzymią skalę badań wykonanych przez Instytut Gallupa w ciągu ostatnich 25 lat.
W krótkim czasie zdobyła uznanie w środowisku akademickim i wysoką pozycję na wszystkich najważniejszych listach bestsellerów. Książka dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją organizację.


Winning znaczy zwyciężać
Autor: Jack Welch
Książka jest podzielona na trzy główne części. Pierwsza opisuje firmę od środka: przywództwo, wyłanianie zwycięzców i doprowadzanie do zmian. Druga otwiera się na zewnątrz: opisuje konkurencję, zawiera rozdziały m.in. o strategii, fuzjach i six sigma. 


Psychologia szefa. Szef to zawód
Autor: Haman Wojciech, Gut Jerzy
Ta książka nie jest teoretycznym ględzeniem ani zbiorem pouczeń i przechwałek. Daje możliwość głębszej refleksji, ale jednocześnie pokazuje, jak można konkretnie działać, aby chronić specyficzne dla każdego szefa interesy i wartości. Psychologia szefa pomaga zrozumieć i zastosować zapomniane mechanizmy psychologiczne.

 

Jednominutowy menedżer
Autor: Blanchard KenJohnson Spencer
Jednominutowy Menedżer to zwięzła i interesująca historia, która opisuje trzy sekrety o dużej wartości praktycznej: Jednominutowe Cele, Jednominutowe Pochwały oraz Jednominutowe Reprymendy. Książka odwołuje się również do wyników badań z zakresu medycyny i nauk behawioralnych.

 

Ty tu dowodzisz: najskuteczniejsze metody kierowania załogą
Autor: Michael D. Abrashoff
Książka kapitana D. Michaela Abrashoffa jest wyjątkowo ciekawą lekcją przywództwa. Autor opisuje swoje doświadczenie zdobyte na służbie w Marynarce Stanów Zjednoczonych, podczas dowodzenia okrętem USS Benfold. Jego przemyślenia dotyczące kierowania załogą są uniwersalne i mogą zainspirować każdego lidera.

 

Teraz odkryj swoje silne strony
Autor: Marcus Buckingham
Autor stworzył rewolucyjny program, który pomoże czytelnikom odkryć swoje talenty, przekształcić je w silne strony i cieszyć się wspaniałymi sukcesami, doprowadzając niemal do perfekcji wszystko co robimy. Sednem tej książki jest dostępny w Internecie Profil StrengthsFinder – produkt, który powstał dzięki dwudziestopięcioletniej wytężonej pracy i wielu milionom dolarów zainwestowanych by odkryć najbardziej rozpowszechnione silne strony ludzi.

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Autor: Daniel Kahneman
Kahneman objaśnia nam działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu wspólnie decydują dwa systemy: System 1 – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz System 2 – wolniejszy, działający
w sposób bardziej przemyślany i logiczny. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania. 

10 Pięć dysfunkcji pracy zespołowej
Autor: Patrick Lencioni
Pięć dysfunkcji pracy zespołowej to zajmująca opowieść zawierająca przepis na sukces zespołu. Fabuła rozwija się wartko i dynamicznie. Opowieść ujawnia pięć najbardziej destrukcyjnych zjawisk, jakie moją towarzyszyć pracy w teamach, zespołach projektowych, grupach kreatywnych. Książka opisuje nowoczesny model zarządzania, asymilujący się w różnych warunkach.

Kto zabrał mój ser?
Autor: Johnson Spencer
Prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu. Jasne, pełne mocy przesłanie zawarte w tej książce – „to nieprawda, że zmiany są najważniejsze. Po prostu nic innego ważnym nie jest. Otwórz się na zmiany, nie walcz z nimi.” 

 

Drive
Autor: Daniel Pink
Drive to wyjątkowa książka, która zapładnia myślenie oraz powoduje skuteczne działanie. Pink wysuwa mocne argumenty, aby ponownie przemyśleć motywacje i dostarcza narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zmian we własnym życiu. 

 

Wywieranie wpływu na ludzi
Autor: Robert B. Cialdini
Ta książka zyskała sobie ogromną popularność nie tylko wśród psychologów, ale także specjalistów od marketingu i wśród szerokiej publiczności. Została przetłumaczona na 26 języków i sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy, zaś anglojęzyczny jej oryginał był cytowany ponad trzy tysiące razy. Odkrywa ona czytelnikowi dość proste mechanizmy psychiczne odpowiedzialne za złożone i nieraz trudne do zrozumienia przypadki ludzkiego postępowania.

Źródło: lubimyczytac.pl

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.