Trwa głosowanie w plebiscycie Korony Równości 2023 - zagłosuj!

Zarządzanie, Badania

Korony Równości to plebiscyt Kampanii Przeciw Homofobii, uznawany za najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakie można otrzymać w Polsce za działania podejmowane na rzecz społeczności LGBT+. Na stronie internetowej www.koronyrownosci.pl do 24 września trwa głosowanie, w którym internauci i internautki wybierają osoby oraz grupy, które otrzymają tegoroczne Korony Równości.

 Nominacje oraz kategorie plebiscytu

Korony Równości 2023 to już 5. edycja plebiscytu. Z propozycji nominacji zebranych przez osoby członkowskie Kampanii Przeciw Homofobii, kapituła konkursowa - w składzie: zeszłoroczna laureatka i laureat, czyli Julia Sobczyńska i Krzysztof Śmiszek oraz osoby reprezentujące zarząd i zespół KPH, czyli Agnieszka Kulikowska, Szczepan Czaplewski, Franciszka Sady - wytypowała 24 osoby i grupy, które mają szansę otrzymać tegoroczne Korony.

W poprzednich edycjach plebiscytu internautki i internauci wybierali osoby oraz grupy w 6 kategoriach: Zaangażowanie Społeczne, Równe Traktowanie, Życie Polityczne, Prawo, Media, Ludzie Internetu. W tym roku Kampania Przeciw Homofobii postanowiła dodać do plebiscytu dwie nowe kategorie: Świat Kultury (ze względu na potrzebę docenienia twórców i twórczyń, którzy w swoich pracach, dziełach i filmach podejmują tematykę społeczności LGBT+) oraz Biznes (ze względu na coraz większe zaangażowanie firm i korporacji w działania na rzecz osób LGBT+).

Osoby oraz grupy nominowane

W tym roku Korony Równości otrzymają osoby oraz grupy, które w okresie od września 2022 r. do września 2023 r. aktywnie wspierały i działały na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce. Wśród nominowanych są:

  • Zaangażowanie Społeczne: My, Rodzice, Równik Praw i Molecular Creative, Lambda Polska, Wolna Szkoła
  • Równe Traktowanie: Ogólnopolska Federacja na Rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności, Koło Naukowe Praw Człowieka i Filozofii Prawa UMCS, Wydział Nauk o Zdrowiu UM w Białymstoku
  • Życie Polityczne: Anna Maria Żukowska, Monika Falej, Katarzyna Ueberhan
  • Prawo: Wolne Sądy, Jakub Turski, Knut Mazurczak Adwokaci
  • Media: Forbes Women, Magazyn Duma, Paula Szewczyk
  • Ludzie Internetu: Izabela Zabielska, Vogule Poland, Ane Piżl
  • Świat Kultury: Natasza Parzymies, Dellfina Dellert i Agnieszka Mazanek, Edmund Krempiński
  • Biznes: LGBTQ+ Network of Networks, Miłość Nie Wyklucza i Skanska, Pantene.

Głosowanie oraz ogłoszenie osób i grup laureackich

Głosowanie w plebiscycie trwa do 24 września do g. 23:59 na stronie internetowej www.koronyrownosci.pl. O tym, kto otrzyma Korony Równości 2023 dowiemy się 26 września o g. 19:30 podczas transmisji live z ceremonii wręczenia nagród na Facebooku i YouTubie Kampanii Przeciw Homofobii.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.