Ponad 50% liderów mówi, że ma „wszystkiego dość” Wyniki badania Pluxee Polska

58% osób zajmujących stanowiska liderskie jest otwartych na zmianę pracy, co wynika przede wszystkim z poczucia, że nie otrzymują adekwatnego wynagrodzenia w obecnym miejscu zatrudnienia, ale też z powodu kiepskich relacji z przełożonymi i negatywnej atmosfery. Takie wnioski płyną z badania „Potrzeby liderów 2024”, zrealizowanego przez IRCenter na zlecenie Pluxee Polska. Lista codziennych wyzwań i obciążeń jest długa – aż 67% kierowników przyznaje, że doświadcza wypalenia zawodowego, jednak wielu z nich nie może liczyć na wsparcie ze strony pracodawcy, ani tym bardziej okazywać swoich prawdziwych emocji. 

 

Czytaj więcej

Prawie 60 proc. przedsiębiorczyń chce tworzyć różnorodne zespoły, choć dla 70 proc. bizneswoman prowadzenie firmy jest trudniejsze niż 4 lata temu

Polki tworzą i prowadzą nowoczesne biznesy, co od 15 lat obserwujemy wśród finalistek i laureatek konkursu Sukcesu Pisanego Szminką. Nowe dane wskazują, że co piąta respondentka korzysta już z narzędzi sztucznej inteligencji w swojej pracy. Jednocześnie rodzime przedsiębiorczynie dostrzegają potencjał różnorodności i z odwagą chcą tworzyć włączające zespoły – trzy na cztery respondentki zatrudniłyby w swoim zespole osobę powyżej 50 roku życia, a 58 proc. – osobę z niepełnosprawnością lub neuroatypową. Sukces Pisany Szminką przedstawia wyniki trzeciej części raportu Bizneswoman Roku: Polki i przedsiebiorczość 2023".

Czytaj więcej

Ogólnopolskie badanie HR - Menedżerowie nie są zaangażowani w rozwój talentów w organizacji

Brak strategicznego podejścia do zarządzania talentami oraz wystarczającego zaangażowania menedżerów w ich rozwój to według HR główne przyczyny opuszczenia organizacji aż 40% talentów po ukończonym programie talentowym. Jak skutecznie zarządzać talentami w organizacji? Więcej w opublikowanym raporcie Talent Deveploment Institute „Zarządzanie talentami w organizacji. Ogólnopolskie badanie HR”.

Czytaj więcej

Szef z piekła rodem. Badanie Polaków 2020

63% złych szefów w Polsce to mężczyźni, a 36% to kobiety. Aż 76% niekompetentnych przełożonych nie okazuje swoim podwładnym szacunku i traktuje ich niegrzecznie. Jacy jeszcze są polscy źli szefowie, do czego są w stanie się posunąć i jak negatywnie wpływają na pracowników?

 

Czytaj więcej

CSR nie tylko dla dużych korporacji

CSR nie jest zarezerwowany dla dużych korporacji. 2 na 3 firmy z sektora MŚP prowadzą działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
Prezentacja wyników raportu EFL „CSR w MŚP. Pod lupą”

 

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.