WAKACYJNE TARGI PRACY relacja z wydarzenia

Rynek pracy, Narzędzia

17 czerwca w Gliwickim Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” odbyły się WAKACYJNE TARGI PRACY. To już czwarta wspólna inicjatywa Ochotniczych Hufców Pracy z Gliwic, Pyskowic i Zabrza.

Koncepcja Wakacyjnych Targów Pracy miała na celu prezentację ofert pracy na okres wakacji, ale również pracy stałej. Profil działalności oraz oferty pracy mogły zaprezentować bezpłatnie m.in. agencje zatrudnienia, pośrednictwa pracy w kraju i zagranicą oraz pracodawcy. Oferty pracy dostępne były również na stoiskach Młodzieżowych Biur Pracy, Urzędów Pracy oraz Akademickiego Biura Karier.

Wydarzenie promowane było w lokalnej prasie, na terenie szkół, na plakatach oraz za pomocą ulotek - wszystko po to, aby informacja dotarła do osób zainteresowanych, poszukujących pracy.

Targi przyciągnęły zwłaszcza osoby młode uczące się, poszukujące ofert pracy na okres wakacji oraz absolwentów szkół średnich, którzy poszukiwali pierwszej pracy.

Wśród ofert pracy wakacyjnej oferowano rozdawanie ulotek, zbieranie owoców czy stanowiska hostessy. Dostępne były również oferty pracy za granicą w szklarniach.

W zakresie pracy stałej do wyboru prezentowano stanowiska związane z produkcją, logistyką, opieką, ogrodnictwem i sprzedażą w znanej sieci fast foodów.

Zapytaliśmy pracowników Młodzieżowych Biur Pracy jaką pracę Młodzi Polacy w okresie wakacyjnym preferują. Okazuje się, że niekoniecznie wybierają i są zdecydowani przyjąć ofertę pracy za granicą. Największym zainteresowaniem poszukujących pracy cieszą się oferty pracy wakacyjnej pracodawców zlokalizowanych w pobliżu miejsca zamieszkania i o takie oferty najczęściej pytano.

Wakacyjne Targi Pracy były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, udzielania porad oraz poznania oczekiwań młodych ludzi względem pracy i przyszłych pracodawców.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH PRACODAWCÓW DO UDZIAŁU W TARGACH W PRZYSZŁYM ROKU!

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.