Specjalista ICT dostępny od zaraz

Rynek pracy, Narzędzia

Praca w ICT (Information and Communications Technology) to nie tylko duża ilość czasu spędzona przed komputerem wśród kodów, grafik, ale przede wszystkim możliwość wysokich zarobków i rozwoju. To również duże wyzwanie dla pracodawców i rekruterów, którzy borykają się z niedoborem tego rodzaju specjalistów na rynku pracy. Jak dać szansę nabycia umiejętności młodym osobom, zainteresowanym zatrudnieniem w branży?

Projekt unijny „Webmaster i programista aplikacji webowych – specjaliści ICT” kształcił w obszarze kierunków zawodowych:

  • Webmaster (kierunek nastawiony na grafikę komputerową i tworzenie stron internetowych)
  • Programista aplikacji webowych (kierunek nastawiony na zaawansowane umiejętności programistyczne w tworzeniu stron)

Uczestnicy to osoby niepracujące w wieku do 30 lat, głównie mieszkańcy ROW (Rybnik – Wodzisław – Żory – Jastrzębie Zdrój). Są to osoby mobilne, gotowe do podjęcia pracy również poza miejscem zamieszkania.

77 dni szkoleniowych, 2 obszary zawodowe i 36 uczestników w 3 grupach

  • Grupa PRO – osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy w zakresie programowania stron www/serwisów/skryptów itp. (często studenci  studiów zaocznych lub wieczorowych w kierunkach informatycznych). Osoby w ramach tej grupy z pewnością w firmie programistycznej „rozwiną skrzydła”, w tym zakresie już posiadają znaczną wiedzę.
  • Grupa WEB2 - są to osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy z zakresu tworzenia witryn/serwisów internetowych od strony wizualnej oraz w mniejszym stopniu kodowej (często studenci  studiów zaocznych lub wieczorowych w kierunkach informatycznych lub graficznych). Podobnie jak w powyższej grupie osoby te rokują jako przyszli graficy lub osoby od frontend’u stron/serwisów.
  • Grupa WEB1 – grupa zainteresowana nauką tworzenia stron internetowych. Przygotowane do zajmowania się grafiką lub rozwojem witryn www od strony frontu oraz część osób, która poradzi sobie z obsługą strony internetowej w niewielkiej firmie czy będzie wykonywała inne zadania w firmie.

Kandydat na wagę złota

Uczestnicy projektu w ramach szkoleń nabyli wiedzę i umiejętności w obszarach: CSS, HTML, PHP, MySQL, JavaScript, Photoshop, Corel, CMS (Joomla, Wordpress), Jquery. Planowane są również szkolenia w zakresie: APS.NET, SQL, Server Visual Studio, C#. Dzięki odbyciu 3,5 miesięcznych staży mieli również okazję wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce.

W rezultacie rynek pracy zasiliło 36 dobrze rokujących grafików i programistów dostępnych dla pracodawców już od 1 lipca - po zakończeniu staży zawodowych! Projekt przewiduje dodatkowe korzyści dla pracodawców w związku z zatrudnieniem uczestników projektu.

Zawsze chciałeś zatrudnić grafika lub programistę? Teraz to możliwe!

 

Firmy zainteresowane zatrudnieniem uczestników projektu uzyskają więcej informacji: http://www.webpro.szkolaict.pl

Drukuj artykuł
Artykuł został przygotowany przez Blueform i Business Solutions

 

Projekt i artykuł współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.