Ogłoszenie o pracę bez tajemnic

Rynek pracy, Narzędzia

Idealny kandydat poszukiwany... Przeglądasz ogłoszenie o pracę i…

Wciąż masz wątpliwości czy wysłać swoje dokumenty aplikacyjne, wymagania nie są dość jasno sprecyzowane, a może warto dopytać o szczegóły?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie jak z powodzeniem odszyfrować ogłoszenie o pracę.

1. Zwróć uwagę na nagłówek- zawiera nazwę firmy, opisuje profil działalności oraz podaje nazwę stanowiska.

W tym miejscu dowiesz się czy potencjalny pracodawca to korporacja międzynarodowa czy mała firma. Czym dokładnie się zajmuje? Czy jest to firma produkcyjna, handlowa, usługowa? Jeśli podane dane nie są wystarczające, możesz sam poszukać w sieci informacji na temat pracodawcy. Niektóre portale umożliwiają także przeglądanie opinii na ich temat (co może okazać się bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o starcie w procesie rekrutacji). I najważniejsza sprawa: nazwa stanowiska- już samo jej sformułowanie daje nam dużo informacji o oferowanej pracy.

2. Zakres czynności informuje o najważniejszych obowiązkach na danym stanowisku. Przeczytaj dokładnie czym miałbyś się zajmować i odpowiedz sobie na pytanie czy dzięki Twojemu wykształceniu, doświadczeniu zawodowemu jesteś w stanie im podołać. Jeśli tak… to została jeszcze kilka kwestii do przejrzenia.

3. Spędzająca sen z powiek kandydatom rubryka Wymagania- w niej podane są kluczowe wymagania dla stanowiska. Zwróć uwagę na najważniejsze z nich, jest to kilka pierwszych punktów.

4. Ostatnia rubryka- sposób aplikowania na daną ofertę pracy. Tu dowiesz się w jaki sposób odpowiedzieć na daną ofertę pracy, jakie dokumenty i gdzie przesłać lub pod jakim numerem telefonu można uzyskać więcej informacji.

Stosując się do tych krótkich wskazówek ogłoszenie o pracę nie powinno skrywać już przed Tobą żadnych tajemnic.

Pamiętaj! Przeczytaj uważnie ogłoszenie i nie zrażaj się po przeczytaniu kilku linijek. Jeśli uważasz, że opis stanowiska pracy jest zgodny z Twoim doświadczeniem, a przedstawione obowiązki nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu śmiało wysyłaj swoją aplikację.

Życzymy powodzenia w znalezieniu wymarzonej pracy!!

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.