Choć ich znaczenie stale rośnie, wciąż zmagają się z szeregiem wyzwań. 77 proc. badanych ekspertów HR ds. szkoleń uważa, że w ciągu dekady wzrosła jakość działań w tym obszarze. Jednocześnie tylko połowa uważa poziom szkoleń w firmie za wysoki, a większość – że budżety nie są odpowiednio rozlokowane. Z jednej strony spodziewane są wzrosty środków na szkolenia, a z drugiej – naciski na odpowiedzialną politykę budżetową w obliczu spowolnienia gospodarczego.
Czytaj więcejPrzeczytaj pierwszy w Polsce raport dotyczący analizy rynku szkół języka angielskiego
Na potrzeby raportu stworzone zostały rankingi wybranych placówek językowych dla dzieci, dla dorosłych i dla firm.
Czytaj więcejMenedżerowie rozczarowani firmowymi szkoleniami
Tylko 11 proc. menedżerów ocenia programy rozwojowe realizowane w ich firmach jako znacząco wzmacniające kompetencje – wynika z badań Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów (GFKM).
Czytaj więcejWciąż dajemy rybę a nie wędkę! Jak wspierać psychicznie pracowników? Ogólnopolskie badanie HR
Wiele firm wspiera pracowników w czasie pandemii stosując dwa rozwiązania: wsparcie psychologiczne lub „odwrócenie uwagi” od sytuacji. „Najwyższy czas nauczyć ludzi brania odpowiedzialności za budowanie własnej siły psychicznej i zamiast oferować nowe „atrakcje” wyposażyć ich w konkretne umiejętności” – podsumowuje Elżbieta Krokosz, dyrektor zarządzająca Talent Development Institute oraz autorka raportu „Jak wspierać psychicznie pracowników? Ogólnopolskie badanie HR”.
Czytaj więcej
Sytuacja firm szkoleniowych - badania PIFS
Niemalże 80% firm szkoleniowych nie jest już w stanie finansować swojej działalności z bieżących dochodów
Czytaj więcej
Rozwój w domowym zaciszu
48% specjalistów w okresie pandemii podjęło działania rozwojowe.Z pojawiających się możliwości rozwoju w okresie pandemii skorzystał niemal co drugi specjalista. Czas izolacji oraz pracy zdalnej dla części pracowników był jednak na tyle intensywny, iż na rozwój często brakowało czasu lub energii.
Czytaj więcej66% firm szkoleniowych bez środków na dostosowanie się do warunków pandemii
Branża usług rozwojowych walczy o przetrwanie. Większość firm próbuje adaptować się do nowych realiów, jednak dużym problemem, który wskazuje 93% firm jest zmniejszony popyt na zdalną formę tego rodzaju usług.
Czytaj więcejPo maturze? Najchętniej na studia i to z dala od domu!
Wyniki badań: Tylko co 20 osoba nie planuje kontynuować nauki po maturze
Czytaj więcejIle zarobił trener w 2015 roku?
Wyniki sondażu Klubu Trenerów Biznesu
Czytaj więcejRozwój zawodowy Polaków
Wyniki raportu "Wygoda kontra rozwój"
Czytaj więcej