Specjalna akcja zainicjowana przez Talent Development Institute

Rozwój, Narzędzia

Od 14 marca przez miesiąc Talent Development Institute udostępnia swój flagowy program Self Coaching Program, w którym każdego dnia będą prowadzone sesje coachingowe i szkoleniowe w celu wzmocnienia swojej siły psychicznej. Aby dołączyć do akcji wystarczy wpłacić cegiełkę w wysokości minimum 50 zł na rzecz Fundacji Ukraina i przesłać potwierdzenie wpłaty na adres kontakt@talentdevelopmentinstitute.pl Wówczas zostanie wysłany dostęp do Programu i harmonogramu wszystkich sesji.

 Więcej informacji: https://talentdevelopmentinstitute.pl/akcja-ukraina/

W tej chwili jak nigdy potrzebujemy siły psychicznej. Wojna w Ukrainie zmobilizowała przedsiębiorców i liderów do niesienia pomocy – wszystkie ręce na pokład. Musimy jednak pamiętać, że czeka nas maraton, a nie sprint, a żeby go przebiec potrzebujemy siły psychicznej i dbania o swój dobrostan.

Aby pomagać innym, samemu trzeba być silnym psychicznie.

W takiej sytuacji trudno jest myśleć o sobie. „Jak będę myśleć o sobie, skoro mój sąsiad jest ogarnięty wojną – giną niewinni ludzie, dzieci. Moje problemy są niczym – tam są dopiero problemy”. Jest nam wstyd myśleć o sobie. Jednak jak mówi Elżbieta Krokosz, master coach i dyrektor zarządzająca Talent Development Institute, takie myślenie jest bardzo krótkowzroczne, ponieważ doprowadza do wypalenia.

Musimy dbać o siebie mentalnie.

Teraz jest czas, gdy musimy budować swoją siłę psychiczną. Szczególnie ważne jest poskromienie natrętnych myśli, które odciągają od efektywnych działań. Umiejętność prowadzenia ze sobą dialogu wewnętrznego powoduje, że działamy konstruktywnie. „Jeżeli ja umiem powiedzieć sobie: czytam newsy dwa razy dziennie, a teraz pracuję i na tym się koncentruję”, to wtedy mam siłę na pomaganie innym. Musimy ładować się pozytywnymi emocjami, inaczej ogarnie nas lęk, zmęczenie i marazm. W takim stanie nikomu nie pomożemy” – przekonuje Elżbieta Krokosz.

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.