Konsultant wdrożeniowy systemów ERP (obszar finanse)

Nr Referencyjny: 51380
  • Miejsce pracy: Warszawa
  • Rodzaj pracy: inna

Zadania:

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy z innymi systemami klasy ERP.
  • Doświadczenie w realizacji projektów wdrożeniowych.
  • Bardzo dobra znajomość obszaru: finanse z ujęciem takich zagadnień jak: rozliczenie produkcji, rozliczenie sprzedaży, środki trwałe, płatności, koszty, transakcje wielowalutowe, raportowanie podatkowe (struktury JPK, CIT, VAT UE itd.), rozliczanie transakcji magazynowych.
  • Znajomość jednego (lub więcej) obszarów biznesowych: produkcja + magazyn, dystrybucja (zakupy + sprzedaż + magazyn).
  • Posiadanie i chęć zdobywania zaawansowanej wiedzy merytorycznej (przepisy, aplikacja) w obszarze wiodącym.
  • Dobra znajomość metodyk analitycznych oraz umiejętność prowadzenia warsztatów i szkoleń.
  • Prowadzenie dokumentacji usług wg obowiązujących procedur i ustaleń z klientem.
  • Znajomość metodyk wdrożeniowych.
  • Znajomość standardów firmowych w obszarze obsługi klienta.
  • Umiejętność wsparcia działu sprzedaży w procesie pozyskiwania klienta (prezentacje eksperckie, konsultacje).
  • Znajomość narzędzi bazodanowych.
  • Umiejętność oceny złożoności informatycznej opisywanych problemów.
  • Kreatywność, umiejętność rozwiązywanie problemów.
  • Wysoka świadomość i aktywność biznesowa.
  • Umiejętność budowania dobrych relacji biznesowych z klientem.
  • Wysoka kultura osobista.
  • Umiejętność identyfikacji potrzeb biznesowych klienta.
  • Umiejętność prezentowania rozwiązań informatycznych.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację projektową.

Dodatkowe atuty:

  • Ukończone kursy z obszaru finansów (księgowości po Polsku, MSR itd.).
  • Wysokie zdolności interpersonalne.

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o UoP
  • Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych
  • Możliwość udziału w interesujących projektach
  • Szkolenia produktowe

Obowiązki:

  • Realizacja procesu wdrożeniowego zgodnie z planem określonym przez lidera zespołu, starszego konsultanta (konsultanta wiodącego na projekcie) lub menadżera projektu.
  • Współuczestnictwo przy tworzeniu koncepcji rozwiązań informatycznych zgodnej z oczekiwaniami i potrzebami klienta, w zakresie wymagań biznesowych i technicznych. Realizację powierzonych grup zadań i zadań ze szczególną dbałością o terminowość, jakość produktów, pilnowanie zakresu zadań i grup zadań, zgłaszanie ryzyka w projekcie.
  • Ścisła współpraca z menadżerem projektu oraz liderem zespołu oraz członkami zespołu (zespół funkcjonalny).
  • Wsparcie procesu sprzedaży poprzez realizację prezentacji, przygotowanie materiałów sprzedażowych.
  • Udział w analizach przedwdrożeniowych (do akceptacji przełożonego) oraz wsparcie w przygotowaniu merytorycznej części oferty obejmującej zakres, harmonogram i budżet projektu.
  • Odpowiedzialność w obszarze samodzielnego realizowania złożonych zadań w ramach obszaru kompetencji.
  • Samodzielność w zakresie parametryzacji i wdrożenia obszaru wiodącego systemu ERP.
  • Analiza potrzeb klienta - m.in. identyfikację istniejących potrzeb biznesowych klienta i proponowanie rozwiązań.
  • Wsparcie dla mniej doświadczonych konsultantów (wewnętrznych i zewnętrznych).
  • Terminowe i jakościowe wykonywanie zleconych zadań oraz raportowanie o ewentualnym opóźnieniu, zakończeniu zadanie do osoby zlecającej.
  • Dbanie o zachowanie procedur związanych z realizacją budżetu w Sage.
  • Stosowanie w dziale procedur zgodnych z wewnętrznymi standardami pracy (stosowanie przyjętych metodyk zarządczej oraz technicznej, stosowanie standardów dokumentacji)
  • Dbanie o dobry wizerunek klienta, firmy oraz projektu.
  • Udział w opracowanie dokumentacji zarządczej (m.in. plan projektu, harmonogram, sprawozdania, protokołu odbioru itp.).

Uprzejmie informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane aplikacje.