Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej

Targi -

Opis wydarzenia

tagi:

5 marca 2018r., w godzinach 9.00 – 15.00 w Hali „Nowej” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej (Gliwice, ul. Kaszubska 28) odbędzie się XX edycja Inżynierskich Targów Pracy i Przedsiębiorczości

Targi stanowią doskonałą okazję do poznania ofert rynku pracy skierowanych do studentów, absolwentów i pracowników naukowych określonych specjalizacji i kierunków kształcenia. Pokazując warunki i możliwości uzyskania zatrudnienia ułatwiają również uczniom szkół ponadgimnazjalnych podjęcie decyzji dotyczących najbardziej atrakcyjnej ścieżki edukacyjnej. Ich największą zaletą jest stworzenie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu pracobiorcy i pracodawcy w warunkach mniej formalnych niż podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej. Takie warunki sprzyjają wymianie informacji pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw, a potencjalnymi kandydatami do przyjęcia na praktykę, staż czy etat. Pozwalają na wzajemne przedstawienie potrzeb, możliwości i oczekiwań. Są również niepowtarzalną okazją do nawiązania kontaktu z tak wieloma partnerami jednocześnie.

Wystawcy obszaru „Przedsiębiorczość” pokażą przedstawicielom środowiska akademickiego, jak pozyskiwać środki na rozwój działalności, jak uporać się z procedurami formalnymi i prawnymi, które nieodłącznie towarzyszą prowadzeniu własnej firmy i wreszcie jak skutecznie generować zyski, pracując na własny rachunek.

Tegoroczna edycja wydarzenia planuje zgromadzić ponad 120 wystawców,
w tym 102 firmy, co pozwala nazwać targi organizowane w Politechnice Śląskiej jednymi z największych targów pracy w kraju.

Podczas wydarzenia zostaną przeprowadzone badania postaw przedsiębiorczych, kompetencji oraz planów zawodowych wśród studentów i absolwentów oraz wywiady z wyznaczonymi przez daną jednostkę osobami, których celem będzie poznanie potrzeb instytucji i przedsiębiorstw. Zebrane wyniki posłużą do opracowania raportu nt. dostosowania potrzeb i oczekiwań studentów i absolwentów do możliwości, jakie stwarza im rynek pracy.

Więcej informacji

Lokalizacja

śląskie, Gliwice, ul. Kaszubska 28, Hala „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej

Wyświetl większą mapę

Szczegóły wydarzenia

  • Termin: 05.03.2018 - 05.03.2018
  • Dz. tyg.: pn. - pn.
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Adres: ul. Kaszubska 28, Gliwice
  • Miejsce: Hala „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej
  • Wstęp: bezpłatny

Strona WWW

Strona www: Zobacz

Podziel się ze znajomymi:

f T g l

Wykorzystujemy pliki cookies.