XVI Ogólopolskie Forum Prawa Pracy

Konferencja -

Opis wydarzenia

tagi:

Polska, jest w ścisłej czołówce krajów UE, w zakresie ilości stosowanych umów o pracę na czas określony- znowelizowany kodeks pracy, w tym zakresie będzie istotnie wpływał na politykę zatrudnienia praktycznie w każdej firmie. Nowe przepisy wejdą w życie w pierwszym kwartale 2016 roku, bowiem ustawa czeka już tylko na publikację. Jednakże z uwagi na trudne przepisy przejściowe, już dziś należy przeanalizować sytuację umów terminowych, które trwają, albo będą zawierane w najbliższym czasie. Wydłużone zostaną także okresy wypowiedzenia umów terminowych. Na takie zmiany firmy muszą reagować z wyprzedzeniem.

Wiele Firm jest obecnie kontrolowana przez inspektorów ZUS w zakresie zawierania umów o dzieło, które kończą się bardzo często „arbitralnymi” decyzjami o uznaniu takich umów za umowy zlecenia. W konsekwencji Firmy zobowiązane są do odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne nawet za okres 5 lat wstecz. Brak znajomości prawa i nieumiejętne jego stosowanie w tym zakresie może kosztować bardzo dużo.

Do współpracy w ramach XVI Ogólnopolskiego Forum Prawa Pracy zaproszeni zostali uznani Eksperci posiadający bogate doświadczenie w zakresie doradztwa i rozwiązywania problemów prawno-pracowniczych. Nasi eksperci uczestniczyli w procesie legislacyjnym dotyczącym omawianych zmian.

Szczegóły wydarzenia

  • Termin: 13.10.2015 - 14.10.2015
  • Dz. tyg.: wt. - śr.
  • Czas trwania: 2 dni
  • Adres: Senatorskiej 13/15 , Warszawa
  • Miejsce: Pałac Prymasowski
  • Wstęp: Bezpłatny, płatny warsztat

Strona WWW

Strona www: Zobacz

Podziel się ze znajomymi:

f T g l

Wykorzystujemy pliki cookies.