Konferencja Accountability Culture Congress

konferencja -

Opis wydarzenia

tagi:

Gen. Stanley McChrystal (pierwszy raz dla polskiej publiczności), Paweł Motyl, Małgorzata Bieniaszewska – i wielu innych wybitnych mówców wystąpi na kongresie poświęconym kulturze odpowiedzialności

Organizatorzy konferencji Accountability Culture Congress opublikowali pełny program konferencji, która odbędzie się 29 września w Warszawie.

Misją konferencji jest propagowanie kultury odpowiedzialności (accountability culture). Dlaczego jest to dziś tak ważne? Niepewne, zmienne, złożone czasy (VUCA, BANI) coraz silniej wymagają od organizacji dawania pracownikom większej odpowiedzialności, decyzyjności, wpływu. Czynnikiem konkurencyjnym staje się szybkość i trafność decyzji co oznacza budowanie płaskich struktur, samowystarczalnych zespołów, relacji Lider – Lider, a nie Lider - Follower.

W tym roku (jest to 3. edycja) organizatorzy postawili na zaakcentowanie 2 aspektów budowania takiej kultury:

1.BEZPIECZEŃSTWO PSYCHOLOGICZNE: gleba, na której może rosnąć odpowiedzialność.

Kultura odpowiedzialności jest możliwa tam, gdzie są fundamenty bezpieczeństwa psychologicznego, czyli m.in otwarta komunikacja; otwartość na różnorodność i jednocześnie poczucie przynależności; gotowość pomagania sobie; możliwość popełniania błędów, podejmowania ryzyka. Bez tych wartości nie jest możliwe autonomiczne działanie pracowników, które jest podstawą "accountability culture". Na konferencji prelegenci pokażą, jak powstaje "firma bez strachu".

2.TEAM OF TEAMS: Zespół Zespołów

Team of Teams to interdyscyplinarne zespoły z poczuciem misji, sensu, współpracujące na stykach, elastycznie reagują na zmienne warunki. W kulturze odpowiedzialności specjaliści i "frontowi" pracownicy otrzymują dużą autonomię. O ile jednak odpowiednie kompetencje dają możliwość autonomicznego podejmowania decyzji w ramach zespołu, wiele decyzji wykracza jednak poza kompetencje jednego teamu. Wtedy pojawia się konieczność szybkiej i sprawnej współpracy pomiędzy działami i zespołami - na styku. Na pomoc przychodzi koncepcje Team of Teams opracowana przez generała Stanleya McChrystala (keynote speakera konferencji), która pozwala tworzyć siatkę powiązań pomiędzy członkami różnych zespołów, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji.

Na scenie kongresu nie zabraknie wybitnych mówców i praktyków kultury accountability z Polski i ze świata - wystąpią m.in. gen. Stanley McChrystal (autor koncepcji Team of Teams), Pawel Motyl, Małgorzata Bieniaszewska, Sławek Błaszczak, Radek Matuszewski, Maciej Robakiewicz, Maciej Trybulec, Ewa Górska, Paweł Klepacki, Robert Gaweł, Krzysztof „Igła” Ignaczak.

Poznanie programu, biogramów prelegentów i zapis na wydarzenie możliwe są pod tym linkiem:

https://landing.4results.pl/kongres

 

Lokalizacja

mazowieckie, Warszawa, ul.Komitetu Obrony Robotników 24, Hotel Airport Okęcie w Warszawie

Wyświetl większą mapę

Szczegóły wydarzenia

  • Termin: 29.09.2022 - 29.09.2022
  • Dz. tyg.: czw. - czw.
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Adres: ul.Komitetu Obrony Robotników 24, Warszawa
  • Miejsce: Hotel Airport Okęcie w Warszawie
  • Wstęp: płatny

Strona WWW

Strona www: Zobacz

Podziel się ze znajomymi:

f g l

Wykorzystujemy pliki cookies.