Beata Dranikowska

psycholog, trener, coach ICF, praktyk i konsultant biznesu

Kontakt

Profil na portalach społecznościowych

l g

Obszar działania

Kluczowe doświadczenie

Ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie zdobywałam w największych wielkopolskich spółkach, pracując w obszarze marketingu, PR, komunikacji i wsparcia sprzedaży. Najdłużej pracowałam na stanowisku Communication Managera w sieci handlowej, gdzie odpowiadałam za działania PR, budowanie marki i komunikację marketingową, tworzyłam koncepcje i nadzorowałam przygotowanie i realizację działań promocyjnych oraz kampanii reklamowych, a także zajmowałam się tematami dotyczącymi strategii marketingowej, pozycjonowania i zarządzania marką (w tym związanych z social media i e-PR). Jako nauczyciel akademicki współpracuję m. in. z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Poznaniu, gdzie prowadzę zajęcia nt. psychologii reklamy i kształtowania wizerunku biznesowego.
Z branżą szkoleniową jestem z kolei związana jest od ponad 10 lat. Doświadczenie zdobywałam pracując jako trener i coach wewnętrzny, współpracując z firmami szkoleniowymi oraz pracowniami psychologicznymi, a także jako autorka programów doradczych i szkoleniowych dla firm z sektora MSP oraz organizacji społecznych. Mam na koncie kilkaset godzin coachingów i konsultacji menedżerskich (w tym na poziomie zarządu) oraz kilkadziesiąt godzin warsztatów i coachingów zespołowych, ukierunkowanych na grupowe poszukiwanie rozwiązań. Aktualnie interesuje mnie realizowanie kompleksowych, interdyscyplinarnych programów rozwojowych, obejmujących różne dziedziny życia zawodowego i związane z różnymi obszarami rozwoju człowieka, kierowane do najróżniejszych grup odbiorców.

Edukacja

Ukończyłam studia magisterskie z marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam również roczną Szkołę Trenerów Biznesu oraz kurs coachingowy z akredytacją International Coach Federation. Jestem też absolwentką wielu kursów psychologicznych i terapeutycznych oraz certyfikowanym praktykiem Extended DISC®. Aktualnie kształcę się w kierunku wykorzystania symboli i obrazów w swojej pracy z ludźmi.

Dodatkowe informacje

Specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń biznesowych (z obszaru doskonalenia kompetencji menedżerskich i wsparcia procesów ZZL oraz szkoleń specjalistycznych: marketingowych i sprzedażowych), a także szkoleń doskonalących umiejętności
komunikacji, asertywności, organizacji pracy i efektywności osobistej oraz zawodowej. Pracuję zarówno z większymi, jak i mniejszymi grupami, pracuję również indywidualnie - prowadzę sesje coachingowe i konsultacyjne. W swojej pracy łączę różnorodne metody i podejścia psychologiczne (m. in. Non-Violent Communication, Analizę Transakcyjną, pracę z przekonaniami). Interesuję się również psychologią pozytywną i realizuję autorskie warsztaty na temat pracy z nastrojem, energią i motywacją, optymizmem i wdrażaniem zdrowego stylu życia.

Pracuję z pasją, a wolny czas spędzam aktywnie – zajmuję się fantastyką, kaligrafią, czytam, piszę, maluję i muzykuję, podróżuję i uprawiam sport (m. in. ashtanga jogę i nurkowanie).

Wykorzystujemy pliki cookies.