Artykuł przygotowany przez Ekspertów Michael Page

Karty przetargowe w walce o finansistów na rynku pracy

W 2023 roku firmy intensywnie poszukiwały pracowników w obszarze finansów, a największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska ekspertów podatkowych, głównych oraz samodzielnych księgowych i kontrolerów finansowych. Od kandydatów oczekiwano nie tylko wiedzy merytorycznej, ale również wysoko rozwiniętych umiejętności miękkich, umożliwiających efektywną współpracę z biznesem. Specjaliści oczekiwali podwyżki na poziomie co najmniej 20%. Pracodawcy musieli spełnić zarówno oczekiwania finansowe, jak i pozafinansowe, istotne dla kandydatów.

Czytaj więcej

Nadszedł czas niewidzialnej rewolucji- wyniki badania Talent Trends 2023.

Najgłębsza przemiana w kulturze zatrudnienia od początku istnienia internetu – tak można podsumować obecną sytuację na rynku pracy na podstawie wyników globalnego badania Talent Trends 2023, zrealizowanego na zlecenie PageGroup. Ankietę przeprowadzono na 37 rynkach, a rezultaty zostały opracowane na podstawie 69 532 odpowiedzi klientów
i kandydatów. Oto pięć najważniejszych wniosków dla poszukujących pracy i firm, które chcą przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty.

Czytaj więcej

Newsletter

Wykorzystujemy pliki cookies.