Specjalista ds. płac

Nr Referencyjny:
  • Miejsce pracy: Gliwice
  • Rodzaj pracy: inna

Zadania:

Rodzaj umowy: na okres próbny

Wymiar etatu: pełny wymiar czasu pracy

Zakres obowiązków:

  • poprawne, zgodne z przepisami prawa naliczanie wynagrodzeń z tytułu umów
  • o pracę i umów cywilnoprawnych,
  • sporządzanie list płac,
  • ustalanie uprawnień do wynagrodzenia chorobowego, zasiłku chorobowego, zasiłku opiekuńczego, wynagrodzenia za czas urlopu oraz naliczanie zasiłków
  • i administrowanie dokumentacją w tym zakresie,
  • naliczanie potrąceń z wynagrodzeń, w tym zajęć komorniczych, sądowych, itp.,
  • sporządzanie sprawozdań oraz deklaracji do instytucji zewnętrznych (m.in. ZUS, US, GUS, MZ),
  • sporządzanie rocznych informacji PIT- 11,
  • rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • sporządzanie raportów, zestawień płacowych, analiz na potrzeby wewnętrzne,
  • sporządzanie miesięcznych deklaracji rozliczeniowych ZUS oraz deklaracji korygujących w programie Płatnik,
  • udzielanie informacji pracownikom z zakresu prawa pracy oraz naliczonych wynagrodzeń,
  • nadzór nad prawidłowym wykonywaniem obowiązków przez pracowników, sprawdzanie przygotowanych naliczeń i dokumentów,
  • organizacja pracy w zespole, delegowanie zadań,
  • nadzór nad realizowanymi w dziale zadaniami,
  • czynny udział w opracowywaniu i wdrażaniu wewnętrznych procedur, regulaminów i zarządzeń w obszarze płacowym .

Wymagania:

  • wykształcenie - wyższe w kierunku finansów/księgowości),
  • minimum 3 lata pracy w dziale płac powyżej 500 osób,
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracowników pod kątem poprawności wykonania powierzonych zadań,
  • praktyczna wiedza na temat zagadnień płacowo-księgowych,
  • mile widziane doświadczenie w placówkach służby zdrowia,
  • mile widziana znajomość programu Info-Medica,
  • znajomość przepisów z zakresu prawa pracy, naliczania wynagrodzeń,  ubezpieczeń społecznych, zasad opodatkowania oraz księgowania,
  • zaangażowanie w  wykonywanie powierzonych zadań,
  • umiejętność pracy w zespole oraz dobrej organizacji pracy, komunikatywność,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • skrupulatność, dokładność, systematyczność, odpowiedzialność,
  • umiejętność analitycznego myślenia, samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy,
  • zdolność do logicznego i szybkiego myślenia,
  • wysoka kultura osobista,
  • otwartość na zmiany,
  • umiejętność ustalania priorytetów,
  • biegła znajomość MS Offiice w tym bardzo dobra znajomość programu Excel.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny
  • aktualne CV

KLAUZULA INFORMACYJNA

DLA WYKONAWCÓW ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

UDZIELANYCH PRZEZ NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY. ODDZIAŁ W GLIWICACH

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informuje się, że:

  1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z prowadzeniem przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz następnie zawarciem i realizacją umów w sprawie zamówień publicznych jest Narodowy Instytut Onkologii  im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowy Instytut Badawczy przy ul. W.K. Roentgena 5, 02-781 Warszawa, Oddział w Gliwicach przy ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15, 44-102 Gliwice.
  2. Dane Kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Narodowy Instytut Onkologii  im. Marii Skłodowskiej - Curie - Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach, ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15, 44-101 Gliwice, tel. 32 278 91 85.
  3. Wyżej określone dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia i realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego ( art. 6 ust. 1b RODO)
  4. Odbiorcy danych: dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa.
  5. Dane przechowywane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego, nie krócej niż do upływu okresu przedawnienia roszczeń wynikających z tej umowy."
  6. Osoby, których dane podlegają przetwarzaniu, posiadają prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, w przypadku udzielenie zgody na przetwarzanie przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, a także wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych (PUODO) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych narusza przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz następnie w celu zawarcia i realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego. Konsekwencją nie podania danych jest brak możliwości udziału w postępowaniu oraz zawarcia i realizacji umowy w sprawie zamówienia publicznego.